Živočišná výroba

Živočišná výroba je zaměřena na produkci mléka, chov skotu, prasat a chov skotu bez tržní produkce mléka.

V chovu skotu je stav průměrně 2000 kusů, z toho je 500 kusů dojených krav a 400 kusů krav masných. Celkový stav zvířat v chovu prasat je kolem 4500 kusů prasat, z toho je cca 330 ks prasnic.

V Zemědělském družstvu Opařany se každým rokem pořádá na předvadišti v Řepči tradiční výstava plemenného skotu, které se účastní nejen chovatelé z Jižních Čech. Výstava je navštěvovaná řadou zemědělských odborníků z celé republiky.

STÁJ PRO DOJNICE OPAŘANY

V roce 2008 jsme rozhodli o výstavbě stáje pro dojnice v Opařanech

a v závěru roku získali stavební povolení. V zimních měsících roku 2009 byla provedena demolice staré stáje a následovala výstavba stáje nové.Tato stavba je jednou z našich nejdůležitějších investic v roce 2009 .
kravínst kravín101
Šířka stáje je 32,5 m a délka 96,40 m.
Na stavbě stáje pro dojnice jsme použili prvky jako např. protiprůvanové rolety na bočních stěnách, automatickou lopatu na vyhrnování kejdy umístěnou pod rošty a nový typ matrací, které zaručují, oproti jiným typům, podstatně větší komfort pro zvířata, delší životnost i vyšší úroveň čistoty.
kravín100 kravín 110

Provoz na stáji jsme zahájili dne 10.7.2009.
První kroky dojnic do nové stáje byly nejisté, ale na příjemně provzdušněné prostředí si velice rychle zvykly.
kravínB 113 kravín 108
Poprvé se předvedl v provozu nosič nářadí TuchelTrac. Jeho hlavními přednostmi je výkonnost, obratnost, vysoká efektivita práce, rychlá výměna nářadí a snadná a pohodlná obsluha.
kravín 107 kravín104

Stáj pro dojnice Opařany -stránky společnosti WOLF SYSTEM

Komentáře

No comments yet.

Leave a comment